1. Булінг - це ...

Булінг - це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним впливом. Це не просто пустощі або грубість, це особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в систематичне насильство.

Кібербулінг – це булінг із застосуванням цифрових технологій (соц. мереж, месенджерів та ін.).

Булінг в наші часи – не рідкість:

- за даними UNIVEF за 2017 рік, 67% дітей стикались з булінгом;

- 40% від нього постраждали і нікому про це не сказали;

- 25% - говорили про це, але не з дорослими;

- серед тих, хто мовчить, 40% соромляться про це говорити; а 22% вважають це нормою;

- Україна займає 9-те місце по відсотку жертв булінгу;

Постійне відстеження стану (настрою, думок) дитини батьками знижує вірогідність не помітити те, що над дитиною знущаються. Тісний контакт з класним керівником, вихователем, з іншими батьками – запорука ефективної боротьби з цим явищем.